Rakvere Gümnaasium

A+ A A-

Pakume tööd

 Rakvere Gümnaasium pakub uuest õppeaastast tööd klassiõpetajale

Kandidaatidel palume saata avaldus, CV ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad hiljemalt 26. augustiks 2020 kooli kantseleisse, aadressil Vabaduse 1, 44316 Rakvere või e-kirjaga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Info telefonidel:
direktor Riina Veidenbaum 528 5808
1.-5.kl õppealajuhataja K. Kruusmaa 5347 0985

Viimati uuendatud Neljapäev, 20 August 2020 06:21

Klikke: 1808

Konverents "Tartu rahu 100"

Rakvere Gümnaasium, Vabaduse 1

Neljapäev, 23. jaanuar 2020

 

KAVA

10.00 - 10.30 Registreerumine I korrusel. Hommikukohv esinejatele nn valges saalis.

Stendinäituse külastamise võimalus koolimaja I ja II korrusel.

Stendid II korrusel Rakvere Gümnaasiumi koolipoistest Eesti Vabadussõjas ja Talve- ning Jätkusõjas; Rakvere Gümnaasiumi silmapaistvaid vilistlasi.

10.30 Konverentsi avamine kooli aulas II korrusel. Koolilipu ja tungla sissetoomine muusika saatel.

Eesti Vabariigi hümn.

Tervitus Rakvere Gümnaasiumi ja Rakvere Reaalgümnaasiumi ning kooristuudio So-La-Re ühendkoorilt. Ühislaulmine. R. Eespere „Ärkamise aeg". Dirigeerib Elo Üleoja

Avasõnad ja sissejuhatus konverentsile: Aivar Part – Rakvere Gümnaasiumi direktor

Lühitervitused: Mihkel Juhkami - Rakvere Linnavolikogu esimees

Helmer Jõgi – Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi direktor

11.00 Loeng teemal „Tartu rahuleping – kas ainult (meie ) ajalugu?" – ajaloolane Lauri Vahtre

Mälestame vaba Eesti eest langenuid lauluga „Ta lendab mesipuu poole".

RG ja RRG ning kooristuudio So-La-Re ühendkoor P. Sarapik/J. Liiv „Ta lendab mesipuu poole". Dirigeerib Elo Üleoja. Ühislaulmine!

11. 45 Ettekanne „Tartu rahu ja tänapäevane Eesti riigikaitse. 21. sajandi väljakutsed" – Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Riho Ühtegi

Vaheaeg 10 minutit.

12.25 Suursaatkondade esindajate tervitused. Taani Kuningriigi suursaadiku Kristina Miskowiak Beckvard'i sõnavõtt, Soome Vabariigi suursaadiku Timo Kantola sõnavõtt.

12.40 Ettekanne „Miks Vabadussõjast rääkimine on oluline?" - ajaloolane ja ajalooõpetaja Indrek Pajur Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist

Ühislaul V.K.Oxford (Oksvort) „Jää vabaks, Eesti meri"" RG ja RRG ühendsegakooridelt. Dirigeerib Triinu-Liis Kull

13.00 Ettekanne „Rakvere Gümnaasiumi koolipoisid Eesti Vabadussõjas" - ajaloolane, RG ajaloo- ja ühiskonnaõpetaja Heli Kirsi

Saksa laul/tõlkinud P. Abel „Hommikul kui tõuseb päikene" RG segakoori noormeestelt. Juhatab Triinu- Liis Kull

13.20 Lõuna kooli sööklas 0-korrusel (nn sõdurisupp ja kringel)

14.00 - 15. 25 Paneeldiskussioon teemal „Propaganda. Sõda ja rahu 21. sajandil" aulas.

Marko Mihkelson- Riigikogu liige; Julia Bali – Raadio 4 peatoimetaja, Ukraina ajakirjanike koolitaja; Holger Roonemaa - uuriv ajakirjanik. Moderaator Hannes Rumm- kolumnist.

15.25 – 15.35 Konverentsi lõpetamine. Kokkuvõte: kolumnist Hannes Rumm.

Direktor Aivar Part: koolilipu ja tungla väljaviimine aulast muusika saatel.

NB! Korraldajatel on õigus teha muudatusi päevakavas.

Viimati uuendatud Reede, 17 Jaanuar 2020 07:31

Klikke: 976

eTwinning

awarded-etwinning-school-label

eTwinning on Euroopa koolide virtuaalne kogukond, mis on mõeldudud koolide vaheliseks suhtlemiseks, koostöö tegemiseks ja ühiste projektide loomiseks.

Selleks, et tunnustada koole eTwinningu raames tehtud töö eest, hakati sel aastal välja andma koolide kvaliteedimärki, mis on tunnustus tehtud töö eest.

eTwinningu kvaliteedimärk aastateks 2018-2019 omistati ka kaheksale  Eesti haridusasutusele. Nende hulgas ka Rakvere Gümnaasiumile.

Statuudi järgi on märgi saajad teerajajad ja eeskujud järgmistes valdkondades: digipraktika; e-turvalisuse praktika, uuenduslikud ja loovad lähenemisviisid pedagoogikale, töötajate jätkuva kutsealase arengu edendamine, koostööl põhineva õppepraktika edendamine töötajate ja õpilaste seas.

eTwinningu veebilehele

Viimati uuendatud Kolmapäev, 18 Aprill 2018 12:21

Klikke: 3168

Projekt „NEET – Networking Entrepreneurship Education Teachers“ ehk „Ettevõtlusõppe õpetajate võrgustiku loomine“

Rakvere Gümnaasium juhib Nordplus Juniori programmist rahastatavat projekti „NEET – Networking Entrepreneurship Education Teachers" ehk „Ettevõtlusõppe õpetajate võrgustiku loomine".

Projekt toob kokku Rootsi ja Eesti majandusõppe õpetajad, keskendudes õpilasfirmade juhendamise temaatikale. Projekti käigus tutvuvad kahe Stockholmi kooli (Bromma Gymnasium ja Rudbeck Sollentuna Gymnasium) ja viie Lääne-Virumaa gümnaasiumi (Rakvere Gümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium, Kadrina Keskkool, Tapa Gümnaasium, Kunda Gümnaasium) majandus- ja ettevõtlusõpetajad üksteise tööga õpilasfirmade juhendamisel. Õppereisid Stockholmi ja Lääne-Virumaale viiakse läbi 2016/2017 õppeaasta jooksul.

Projekt kestab 2016. aasta augustist kuni 2017. aasta augustini ning Nordplus Junior programm toetab mobiilsusprojekti 8220 euroga.

Nordplus Junior RGB EN

Viimati uuendatud Neljapäev, 09 Juuni 2016 11:30

Klikke: 7883

Rakvere Gümnaasium on liitunud haridusprogrammiga "Ettevõtlik kool"

  EL Sotsiaalfond horisontaal  innove l   evk l

Haridusprogramm „Ettevõtlik kool" on on ellu kutsutud 2006. aastal Ida-Viru Ettevõtluskeskuse poolt ning on suunatud ettevõtliku õppe integreerimisele koolisüsteemi, et tõsta hariduse kvaliteeti ja seeläbi noorte edukust elus.

Ettevõtlik kool" on haridusprogramm, mis on loodud koolidele ja lasteaedadele. Noorte ettevõtlikkust on kõige tulemuslikum kujundada keskkonnas, kus nad veedavad suurema osa oma ajast. Oluline on, et inimesed, kes noortes seda hoiakut kujundavad, oleksid ka ise ettevõtlikud. Mainimata ei saa ka jätta kohaliku kogukonna toetuse ja panuse vajalikkust, et muuta õppeprotsessi huvitavamaks ja elulisemaks. Programmi eesmärk on aidata õppeasutusel tervikuna muutuda ettevõtlikumaks, kaasates selleks erinevaid partnereid ja huvigruppe.

Alates 2016. aastast rakendatakse programmi „Ettevõtlik kool" meetme "Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel" raames. Ettevõtliku kooli programmi koolitusi rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Meedet rakendavad Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Innove.

Lääne-Viru maakonnas koordineerib Ettevõtliku kooli tegevusi SA Lääne-Viru Arenduskeskus.

Rohkem teavet programmi kohta on võimalik lugeda Ettevõtliku kooli kodulehelt.

ivek l     lviruak l

Viimati uuendatud Teisipäev, 24 Mai 2016 13:09

Klikke: 8402

Rakvere Gümnaasium | Vabaduse 1, Rakvere 44316, Estonia
Tel + 372 32 23 684 
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Registrikood: 75025182

© Rakvere Gümnaasium | kõik õigused kaitstud.