Konverents "Tartu rahu 100"

Rakvere Gümnaasium, Vabaduse 1

Neljapäev, 23. jaanuar 2020

KAVA

10.00 - 10.30 Registreerumine I korrusel. Hommikukohv esinejatele nn valges saalis.

Stendinäituse külastamise võimalus koolimaja I ja II korrusel.

Stendid II korrusel Rakvere Gümnaasiumi koolipoistest Eesti Vabadussõjas ja Talve- ning Jätkusõjas; Rakvere Gümnaasiumi silmapaistvaid vilistlasi.

10.30 Konverentsi avamine kooli aulas II korrusel. Koolilipu ja tungla sissetoomine muusika saatel.

Eesti Vabariigi hümn.

Tervitus Rakvere Gümnaasiumi ja Rakvere Reaalgümnaasiumi ning kooristuudio So-La-Re ühendkoorilt. Ühislaulmine. R. Eespere „Ärkamise aeg". Dirigeerib Elo Üleoja

Avasõnad ja sissejuhatus konverentsile: Aivar Part – Rakvere Gümnaasiumi direktor

Lühitervitused: Mihkel Juhkami - Rakvere Linnavolikogu esimees

Helmer Jõgi – Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi direktor

11.00 Loeng teemal „Tartu rahuleping – kas ainult (meie ) ajalugu?" – ajaloolane Lauri Vahtre

Mälestame vaba Eesti eest langenuid lauluga „Ta lendab mesipuu poole".

RG ja RRG ning kooristuudio So-La-Re ühendkoor P. Sarapik/J. Liiv „Ta lendab mesipuu poole". Dirigeerib Elo Üleoja. Ühislaulmine!

11. 45 Ettekanne „Tartu rahu ja tänapäevane Eesti riigikaitse. 21. sajandi väljakutsed" – Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Riho Ühtegi

Vaheaeg 10 minutit.

12.25 Suursaatkondade esindajate tervitused. Taani Kuningriigi suursaadiku Kristina Miskowiak Beckvard'i sõnavõtt, Soome Vabariigi suursaadiku Timo Kantola sõnavõtt.

12.40 Ettekanne „Miks Vabadussõjast rääkimine on oluline?" - ajaloolane ja ajalooõpetaja Indrek Pajur Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist

Ühislaul V.K.Oxford (Oksvort) „Jää vabaks, Eesti meri"" RG ja RRG ühendsegakooridelt. Dirigeerib Triinu-Liis Kull

13.00 Ettekanne „Rakvere Gümnaasiumi koolipoisid Eesti Vabadussõjas" - ajaloolane, RG ajaloo- ja ühiskonnaõpetaja Heli Kirsi

Saksa laul/tõlkinud P. Abel „Hommikul kui tõuseb päikene" RG segakoori noormeestelt. Juhatab Triinu- Liis Kull

13.20 Lõuna kooli sööklas 0-korrusel (nn sõdurisupp ja kringel)

14.00 - 15. 25 Paneeldiskussioon teemal „Propaganda. Sõda ja rahu 21. sajandil" aulas.

Marko Mihkelson- Riigikogu liige; Julia Bali – Raadio 4 peatoimetaja, Ukraina ajakirjanike koolitaja; Holger Roonemaa - uuriv ajakirjanik. Moderaator Hannes Rumm- kolumnist.

15.25 – 15.35 Konverentsi lõpetamine. Kokkuvõte: kolumnist Hannes Rumm.

Direktor Aivar Part: koolilipu ja tungla väljaviimine aulast muusika saatel.

NB! Korraldajatel on õigus teha muudatusi päevakavas.